24.2 C
Iași
luni, iulie 7, 2025

„Tânărul care a ucis o bătrână din Galați pentru câțiva lei, prins de poliție la 14 kilometri de locul faptei”

Must Read

La doar 22 de ani, Marius are deja un istoric penal. Acum, tânărul va petrece și mai mult timp în spatele gratiilor, după ce a omorât o bătrână pentru câțiva lei pe care aceasta îi avea în locuință.

Autoritățile susțin că pensionara a fost și agresată sexual înainte de a fi ucisă. După comiterea crimei, Marius a ascuns corpul bătrânei într-o grămadă de lemne, apoi a fugit.

Vecinii au alertat poliția după ce au descoperit trupul femeii. Oamenii legii au demarat o acțiune de căutare a suspectului și l-au găsit ulterior în localitatea Vârlezi, situată la 14 kilometri de locul faptei.

Marius era din aceeași localitate ca victima și mai fusese condamnat pentru furt. A fost eliberat în urmă cu aproximativ șase luni. Vecinii se așteptau să comită din nou fapte rele, dar nu la o crimă.

Absolvent al FJSC în anul 2014, am scris pentru diverse publicații renumite din România.