16.6 C
Iași
marți, iunie 24, 2025

Susținătorii lui Simion și-au distrus televizoarele cu bâte și pumni, exclamând: „Băi, a câștigat Nicușor Dan!”

Must Read

Alegerile din 18 mai au generat reacții intense, atât în țară, cât și în afaceri internaționale. Victoria lui Nicușor Dan a scos susținătorii în stradă, aseară, în Capitală. În contrast, atmosfera a fost mult mai tensionată în rândul susținătorilor lui George Simion: dezamăgiți de pierdere, doi dintre aceștia și-au descărcat frustrările pe televizoare, imediat după ce au aflat rezultatele exit-poll-urilor.

În clipurile apărute pe rețelele de socializare, se poate observa cum unul dintre susținătorii lui George Simion stă calm pe scaun, în fața televizorului, așteptând rezultatele exit-poll-ului. Deși la început părea că nu realizează cine a câștigat, momentul în care află că liderul AUR a fost înfrânt îi răpește complet cumpătul. Bărbatul iese în fugă din cameră și revine cu o bâtă, cu care lovește și distruge televizorul.

Au descărcat nervii pe televizoare, după ce au văzut rezultatele exit-poll-urilor.

Un incident similar a fost observat și în cazul unui alt susținător al lui George Simion. După ce a aflat rezultatele, acesta și-a distrus televizorul nu cu o bâtă, ci cu pumnii.

“Băi, deci nu se poate, băi, a ieșit Nicușor Dan. Ați vrut Nicușor Dan, ia Nicușor Dan”, se aude bărbatul pe fundal.

Indignat, le trimite și un mesaj celor care l-au susținut pe Nicușor Dan în campania prezidențială:

“Toți cei care ați votat pentru Nicușor Dan să vedeți ce pățiți voi patru ani de zile. Prostituție, bărbați la greu. Noi, luăm bagajul și plecăm de aici. Gata, nu mai vreau Nicușor Dan, nu mai vreau nimic. Nici Simion, nici pe dracu”, continuă el.

Absolvent al FJSC în 2014, am scris pentru numeroase publicații cunoscute din România.