Aeroportul Prințesa Iuliana este unul din cele mai cunoscute aeroporturi din lume si acest lucru se datoreaza faptului ca este legat de plaja. Adică, în punctul în care se termină pista, începe plaja, pe care oamenii își petrec timpul bronzându-se la soare. Atunci când acest boeigul imens decolează, motoarele lui lucrează la maxim iar curenții de aer din motoare sunt atât de puternici, încât nici un om nu poate rămâne în picioare și este ”aruncat” în mare!