4.3 C
Iași
duminică, februarie 22, 2026

Toto Dumitrescu, derapaj șocant în cătușe! Unde a declarat că a fugit după accident: „Să mă…”

Must Read

Toto Dumitrescu a fost reținut de poliție la 48 de ore după accidentul în care a fost implicat. Întrebat despre locul în care a fugit după impact, fiul lui Ilie Dumitrescu a avut un răspuns șocant, chiar și cu cătușele la mâini. Citește în articol ce a declarat despre șoferița rănită în incident!

Pe 14 septembrie, Toto Dumitrescu a fost implicat într-un accident ce s-a petrecut în cartierul Primăverii. O șoferiță nu i-a acordat prioritate, lovind mașina în care se afla fiul fostului fotbalist. După accident, Toto a fugit de la locul faptei și a fost găsit de polițiști după 48 de ore în apartamentul unui prieten din zona Pipera. Oamenii legii l-au transportat la IML pentru teste de sânge.

Ce declarații surprinzătoare a făcut Toto Dumitrescu

Polițiștii l-au reținut pe Toto Dumitrescu și l-au testat pentru substanțe interzise, iar surse din anchetă au informat că tânărul a ieșit pozitiv la cocaină. Apoi, el a fost dus la Institutul de Medicină Legală Mina Minovici pentru analize suplimentare.

Când polițiștii l-au scos în cătușe, un reporter l-a întrebat de ce a fugit de la accident, iar răspunsul său a fost unul incredibil. Mai mult, nu părea deloc îngrijorat de soarta șoferiței rănite, care a fost internată la Spitalul Floreasca cu mai multe contuzii.

„Reporter: Care e motivul pentru care ai fugit?

Toto Dumitrescu: Să mă ****** în c*r.

Reporter: Ăsta e răspunsul tău?

Toto Dumitrescu: E fix răspunsul meu. Te pup.

Reporter: Ţi se pare ok că ai lăsat-o pe fata aia acolo?

Toto Dumitrescu: E vina ei”, a fost dialogul dintre Toto Dumitrescu și reporter, conform Observator News.

Încă de la început, Toto Dumitrescu a avut o atitudine provocatoare în fața jurnaliștilor. Deși a negat consumul de droguri, rezultatul testului rapid efectuat de polițiști a fost pozitiv pentru cocaină.

„Toto Dumitrescu: Nu consumasem nimic.

Reporter: Şi atunci de ce ai fugit?

Toto Dumitrescu: Pentru că am fost speriat.

Reporter: Şi unde te-ai ascuns? De ce nu ai anunţat la Poliţie? Fata avea nevoie de ajutor medical.

Toto Dumitrescu: A fost greşeala ei!”

Toto Dumitrescu a fost dus la IML marți, 16 septembrie 2025. Deși a ajuns acolo încătușat, ulterior a fost surprins fără cătușe la Brigada Rutieră, conform Gândul. Fiul lui Ilie Dumitrescu a fost filmat chiar înainte de a intra în sediu.