Era Mos Craciun foarte suparat inainte de sarbatori ca nu avea bani destui pentru cadouri.
La un moment dat bate cineva la usa:
– Cine e? (striga nervos Mos Craciun)
– Sunt eu, ingerasul. Am venit sa-ti spun ca am comandat bradul de Craciun.
– Bine bine. … lasa-ma odata.
Peste 10 minute ciocane cineva la usa. Mos Craciun si mai nervos:
– Cine e acolo? Ce mai vreti? Nu vedeti ca am treaba si sunt nervos?
– Sunt tot eu, ingerasul. A venit bradul de Craciun. Ce sa fac cu el?
– Nu stiu… baga-ti-l in c*r…😧😧😧
Este un banc tratati-l ca atare!
Bonus
Un tătic vrea să-i facă o placere fetitei lui de patru ani.
Își face rost de un costum de Moș Crăciun, se îmbracă în dormitor, ia un sac si un bat, intra in sufragerie si incepe: Moș Crăciun cu plette dalbeee, a sosiiiiit de prin nămeți, să aducă daruri multeeee,la fetițțțe si băiețțți.La care fetita:–
Mami, iar s-a îmbătat tati!😦 În seara de Ajun, Bulă, mergând ostenit către casă, se întâlneşte cu Moş Crăciun.– Bulă, eu sunt Moş Crăciun şi pot să-ţi îndeplinesc trei dorinţe dacă îmi vei răspunde la o întrebare.- De acord, pune-mi întrebarea!- Nu, mai întâi spune-ţi dorinţele!-
Păi, să am bani destui ca să-mi întreţin familia, să am şi eu o maşină şi o nevastă frumoasă.- Du-te repede acasă şi vei găsi toate dorinţele îndeplinite. Şi acum întrebarea. Câţi ani ai? – 60.- Şi, la 60 de ani, tu, om serios, tot mai crezi în Moş Crăciun?😯